България U21 с нова голяма издънка (видео+галерия)

Младежкият национален отбор на България направи втора сериозна издънка в квалификационния цикъл за Евро 2019. Избраниците на Антони Здравков завършиха 2:2 с Казахстан в домакинството на "Трейс Арена". Кирил Десподов (9) и Томислав Йорданов (51) бяха точни за "трикольорите", докато Жалмукан (20) и Омиртаев (86) се разписаха за гостите. Малко преди изравнителното попадение Ангел Лясков (84-ата минута) бе изгонен за втори жълт картон, което се оказа решаващо за крайния резултат.

Двубоят бе втори за младите "лъвове", които имат едва една точка след двете си срещи в Стара Загора.
След четири дни "лъвовете" ще се изправят отново срещу Казахстан на стадион "Астана Арена" в Астана, в нов сблъсък.

България U21 - Казахстан U21@@@Антони Здравков бе направил четири промени от поражението с 0:1 от Люксембург преди месец. Николай Кръстев, Марио Петков, Янис Карабельов и Кирил Десподов смениха Християн Василев, Петър Генчев, Серкан Юсеин и Тонислав Йорданов.

България U21 - Казахстан U21@@@Нападателят на ЦСКА-София Кирил Десподов бе точен в 9-ата минута, след като засече подаване с глава на Александър Георгиев. Това бе първи гол за тима ни в тази кампания, а общо втори за него в европейските квалификации с България до 21 години.

България U21 - Казахстан U21@@@Капитанът на гостите Дидар Жалмукан изравни в 20-ата минута. Преди това Федин преодоля с лекота Велков, след което подаде на своя съотборник, който от десетина метра прати топката в долния ляв ъгъл на Ники Кръстев.

България U21 - Казахстан U21@@@В 27-ата минута Петко Христов и Жалмукан си счупиха главите, след като се сблъскаха във въздушен двубой. Двамата имаха нужда от лекарска намеса, като играчът на Фиорентина и голмайсторът на гостите доиграха мача с превързани глави.

На почивката Здравков направи две промени. Нападателите Томислав Йорданов и Калоян Кръстев замениха Илия Димитров и Марио Петков.

България U21 - Казахстан U21@@@Именно 18-годишният играч на Литекс бе точен за 2:1 в полза на България. Той се разписа в 51-ата минута с рамо, след като се възползва от грешка на двамата централни защитници на Казахстан. Това бе първи гол за него с екипа на младежите, където вече има две срещи.

България U21 - Казахстан U21@@@Александър Георгиев пропусна да вкара с глава в 72-ата минута, след това попадение на Йорданов бе отменено, а в 84-ата минута Лясков бе изгонен след груб фаул в центъра. Той вече имаше жълт картон, но въпреки това не се съобрази, като остави тима си с човек по-малко. Здравков бе направил всички смени, а играчите му не успяха да се подредят, като в 86-ата минута резервата Омиртаев стреля, топката мина под шпагата на Велков, удари се в лявата греда на Кръстев и спря в мрежата за 2:2. Попадението шокира родните таланти, които дори рискуваха да допуснат трети гол, но удар отдалеч мина встрани от вратата на българите.

България U21 - Казахстан U21@@@Родният селекционер пусна петима от футболистите, които бяха част от отбора на България U19 по време на европейското първенство в Грузия през юли. Петко Христов и Ангел Лясков бяха титуляри в защита, а Калоян Кръстев, Томислав Йорданов и Георги Русев, който направи дебют, се появиха след почивката.

България U21 - Казахстан U21@@@Тимът му обаче не успя реши мача, когато имаше възможност при аванс от 2:1, като направи втора сериозна издънка в тези квалификации срещу тим, в който влезе в сблъсъка като фаворит.

България U21 - Казахстан U21@@@България има една точка, като заема пето място в групата, а лидер е Франция с шест точки от два мача. Казахстан излезе на второ място с пет точки, но след четири изиграни мача.

Проблемите на Здравков станаха още повече с изгонването на Лясков, който пропуска срещата в Астана, както и контузените Антонио Вутов и Серкан Юсеин, които пропуснаха и този двубой поради травми.

БЪЛГАРИЯ U21 - КАЗАХСТАН U21 2:2
1:0 Десподов (9)
1:1 Жалмукан (20)
2:1 Йорданов (51)
2:2 Омиртаев (86)

БЪЛГАРИЯ U21: Николай Кръстев, Марио Петков (46-Калоян Кръстев), Стефан Велков, Петко Христов, Ангел Лясков, Янис Карабельов, Чавдар Иванов, Мартин Костадинов, Александър Георгиев (78-Георги Русев), Илия Димитров (46-Томислав Йорданов), Кирил Десподов
Селекционер: Антони Здравков

КАЗАХСТАН U21: Колбунтцов, Калмуратов (81-Лухай), Мажитов, Соколенко, Абикен, Жалмукан, Абилгази, Сламбеков (81-Найрян), Федин, Зайнутдинов (63-Омиртаев), Пертсух