Англия вече е на Мондиал 2018, капитанът Кейн отново обра овациите (видео)

Англия стигна до драматична победа с 1:0 срещу Словения на "Уембли" в последния домакински двубой на "трите лъва" в световните квалификации. Хари Кейн донесе успеха на селекцията на Гарет Саутгейт с гол в 94-ата минута и остави Англия на пет точки пред втория отбор в Група F - Шотландия. Това бе седма победа в девет мача за англичаните, които все още нямат загуба в квалификациите.

Гарет Саутгейт заложи на схема 4-2-3-1, като Алекс Окслейд-Чембърлейн, Рахим Стърлинг, Маркъс Рашфорд и Хари Кейн съставиха офанзивния квартет. Последният изведа "трите лъва" с капитанската лента. Деле Али бе наказан за днешната среща.

Бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк започна като титуляр за гостите. Той си партнира в атака с Андраж Шпорар и Бенямин Вербич.

Англия очаквано доминираше, но за цялото първо полувреме домакините създадоха едва една чиста ситуация за гол. Това се случи в 26-ата минута, когато Хендерсън шутира опасно, но Облак спаси. Десетина минути след това Уокър изпълни пряк свободен удар от много добра позиция, но прати топката над вратата. Иначе "трите лъва" атакуваха предимно отляво, където доста деен бе Маркъс Рашфорд.
В 41-вата Дайър прати топката с глава във вратата на Облак, но още преди удара на играча на Тотнъм бе прозвучал сигнал за нарушение на Стърлинг в атака. В добавеното време стражът на гостите изби и удар от фаул на Рашфорд.
В самото начало на второто полувреме Йокич отправи точен изстрел с глава, но Харт улови, въпреки че не действаше много убедително.
В 62-рата минута Англия пропусна най-чистата си възможност до момента. Рашфорд бе изведен отляво и прехвърли вратаря на гостите, но ударът му не бе силен и Мевлия изчисти пред голлинията. Три минути след това и капитанът Бощиян Сесар изби пред голлинията след изстрел по земя на Стърлинг. Натискът на домакините се усилваше и в 69-ата минута шут на Кейн профуча покрай далечната греда.
В 83-ата минута и Джо Харт трябваше да се намесва решаващо, след като Матавж бе изведен сам срещу него, но стражът на Уест Хам спаси.
В четвъртата минута на добавеното време Ян Облак сгреши в опита да подаде топката с ръка към свой съотборник. Уокър пресече, проби по десния фланг и центрира към Кейн, който изпревари Мевлия и засече отблизо за крайното 1:0.