Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

"Зебрите" на Груев не можаха да спрат лидера

В последен мач от 9-ия кръг на Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) победи с 3:1 Дуисбург и се утвърди на върха в класирането. За гостите, водени от българския наставник Илия Груев, това беше трета загуба от последните им 4 мача.
"Зебрите" започнаха много сковано регионалното дерби и до 6-ата минута вече изоставаха с два гола след точни удари на Роувен Хенингс и Оливер Финк. След почивката Бенито Раман, който беше най-активен в състава на Фортуна, напредна и хладнокръвно прати топката в мрежата за 3:0. В 57-ата минута Мориц Щопелкамп върна едно попадение, но силите на Дуисбург не стигнаха за повече.

Отборът на Груев е точно над чертата на изпадащите с 8 точки и е допуснал най-много голове от всички тимове в дивизията. Фортуна е в серия от три поредни победи и демонстрира, че е един от фаворитите за промоция в елита.

ФОРТУНА (ДЮСЕЛДОРФ) ДУИСБУРГ 3:1 (2:0)