Пари Сен Жермен с първа грешка в Шампионската лига по хандбал (видео)

Пълният с хандбалисти от световна класа отбор на Пари Сен Жермен допусна първо поражене в Шампионската лига за мъже. След два успеха в първите два кръга от група "B", шампионите на Франция бяха надиграни при гостуването на Фленсбург с 29:33 гола.

Германският гранд постигна втора победа в групата след силно второ полувреме, в което отбеляза пет попадения повече от съперника - 20:15, като на почивката домакините дори губеха в резултата при 13:14.

Вратарят на северногерманския тим Матиас Андерсон се отличи със страхотни 17 спасявания за успеха, а Расмус Шмит бе най-добър в другия край на игрището с 11 отбелязани гола. За гостите от Франция Уве Генсхаймер се разписа девет пъти.

Фленсбург спря серията от 3 поредни загуби, допуснати в двубоите с ПСЖ от 2016 година насам. Германците имат 3 победи в обшо седем сблъсъка с парижани.
Лидер в група "B" е
унгарският Веспрем
, който продължава с пълен актив от 6 точки след три кръга. "Маджарите" отново показаха хандбал от най-висока класа и спечелиха с 29:26 като гости на беларуския Мешков (Брест).
В друг сблъсък от групата, Дани Дуйшебаев спечели семейната битка срещу брат си Алекс и баща им Талант, след като словенският шампион Целие изненадващо победи Виве (Киелце) с 31:27 гола.
А другият германски гранд в групата - Кил, постигна първи успех, печелейки с 27:26 у дома срещу датския Олборг.