Пет от пет за Бока Хуниорс

Аржентинският шампион Бока Хуниорс продължава без грешка в местната Суперлига. Пред пълните трибуни на "Бомбонера" играчите на Гилермо Скелото стигнаха до много трудна победа с 1:0 над Чакарита Хуниорс в двубой от 5-ия кръг.

Единственото попадение бе дело на Кристиан Павон още в третата минута, след като се възползва от отлично подаване на голаджията Дарио Бенедето.
В 16-ата минута десетката на домакините Кардона бе изгонен за втори жълт картон, което промени стратегията на Бока, но въпреки това Перес и Бенедето пробваха опасни удари отдалеч преди почивката. През второто полувреме Меладо от гостите също бе изгонен, след като получи втория си жълт картон в 53-ата минута.
В минутите до края Бока Хуниорс запази преднината си, като записа пети пореден успех. Тимът на Гилермо има пълен актив от 15 точки, като е едноличен лидер в шампионата.
През седмицата шампионите отпаданаха на 1/8-финала за Купата на Аржентина от Росарио Сентрал (0:1), като сега единствената цел е дублиране на титлата.