Локомотив (Русе) и Хитрино не се победиха

Локомотив (Русе) не успя да победи Хитрино в среща от VII-ия кръг на първенството в Североизточната трета лига. Капитанът на „железничарите“ Живко Парашкевов откри в края на първата част, но през второто полувреме Христо Александров успя да изравни за крайното 1:1.

Двубоят премина под диктовката на домакините, които създадоха много положения, но трудно успяваха да пробият солидния защитен бетон пред вратата на Харун Якубов. Централният нападател на Локо (Русе) Сонер Хюсеин направи доста пропуски пред гола, на няколко пъти и гредите помогната на гостите от Хитрино.

Все пак, в края на първото полувреме логичното се случи. При центриране от фал капитанът на русенци Живко Парашкевов вкара хубав гол с глава, след като насочи топката красиво в далечния ъгъл на вратаря Якубов.

И през втората част „железничарите“ продължиха да търсят настойчиво нов гол, с който да си решат до известна степен мача. Отбраната на гостите от Хитрино обаче така и не се пропука. Улисани в офанзивни действия в предни позиции локомотивци допуснаха грешка в 79-ата минута. Христо Александров се вряза в защитата на русенци и наказа отблизо вратаря Христов за 1:1.

Играчите на Локомотив (Русе) реагираха като ужилени и се вдигнаха на щурм в последните минути, но не успяха да преодолеят вратаря Якубов и отбраната пред него.

В двубоя срещу Хитрино дебют с червено-черния екип направи десният бек Владимир Перчемлиев, който бе привлечен при „железничарите“ от разпадналия се отбор на Доростол (Силистра).

„Трябваше да спечелим този мач с разлика в резултата. Нашите играчи положиха много старание, създадоха много положения, ударихме три-четири греди. Още не мога да повярвам, че взехме само точка, вместо три. Но явно така ни е било писано. Силен мач направи нашият капитан Живко Парашкевов, доволен съм и от младите ни футболисти. За мен гостите от „Хитрино“, от това което видях днес, са най-слабият отбор в нашата Трета лига и това че не успяхме да ги победим, го приемам като сериозен неуспех за нас“, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

В следващия кръг на 7 октомври, събота, от 16:00 часа русенските „железничари“ ще гостуват на „Калиакра“ в Каварна, докато „Хитрино“ е домакин на „Кубрат 2016“.

Съставът на Локо (Русе): Радосвет Христов, Мартин Рачев /Мартин Георгиев/, Борислав Джарнавлиев, Огнян Брайнов, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев /Владимир Перчемлиев/, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.

Съставът на „Хитрино“: Харун Якубов, Енес Кахриев, Йордан Йорданов, Явор Тодоров, Младен Младенов, Христо Александров, Ивелин Василев, Максим Недев /капитан/, Христо Станчев, Васил Христов, Даниел Желев.