Балкан громи, Редовски с два гола

Отборът на Балкан 1929 (Ботевград) разгроми с 6:2 Свобода (Пещера) от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. Изненадващо гостите поведоха във втората минута с гол на Тошкин, но Ивелин Данчев изравни в 5-ата минута. Ивайло Найденов донесе пълен обрат за "зелените" в 16-ата минута. Играещият треньор Иван Редовски вкара трети гол в 22-ата минута, когато се разписа с глава. Треньорът асистира за четвъртото попадение в 51-ата минута, което бе отбелязано от Данчев. Ветеранът Явор Въндев намали в 66-ата минута, когато се възползва от грешка на Денис Мартинов.

Опитният Редовски обаче прекърши Свобода с втория си гол в мача. Той бе точен за 5:2 в 71-ата минута. Пет минути по-късно Ивайло Златев оформи крайното 6:2 за Балкан.

Момчетата на Редовски прекъснаха серията си от пет мача без успех, а сега предстои тежко гостуване на лидера ЦСКА 1948.

Балкан има вече 10 точки, докато тимът от Пещера остана с 11 точки.

30 септември 2017, събота, 17:00 ч / IX кръг:

Септември (Симитли) - Ботев 1937 (Ихтиман) 5:0
Марек 1915 (Дупница) - Пирин (Гоце Делчев) 2:0
Сливнишки герой (Сливница) - Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
Банско (Банско) - ЦСКА 1948 (София) 0:2
Балкан 1929 (Ботевград) - Свобода 2011 (Пещера) 6:2
Хебър 1918 (Пазарджик) - Беласица (Петрич) 3:0
Миньор (Перник) - Вихрен 1925 (Сандански) 2:1