Интер не губи инерция след два гола за три минути (видео)

Отборът на Интер продължава да е със само 2 загубен точки от началото на сезона в Серия "А". В мач от седмия кръг днес "нерадзурите" на Лучано Спалети се наложиха с 2:1 като гости над новака Беневенто, който вече е със 7 поражения от 7 срещи. Хърватинът Марсело Брозович с два гола в рамките на три минути (19, 22) нанесе тежък удар на домакините, които успяха да се отърсят от него само частично, тъй като силите им стигнаха само за едно попадение, дело на Марко Д"Алесандро две минути преди края на първото полувреме. През втората част същият футболист уцели греда, но в крайна сметка грандът от Милано не допусна грешка и взе три важни точки, като временно се изкачи на второ място в класирането с 19 точки. Лидер със 7 победи от 7 мача и пълен актив от 21 точки е Наполи, а шампионът Ювентус тази вечер гостува на Аталанта в Бергамо и при победа ще събере 21 точки.

В 19-ата минута Антонио Кандрева центрира чудесно към връхлитащия Марсело Брозович, който с глава заби топката във вратата на безпомощния Вид Белец.

Само три минути по-късно отново хърватският атакуващ халф на “нерадзурите” накара словенския страж на домакините да извади топката от мрежата си. Този път Брозович изпълни по фантастичен начин пряк свободен удар от удобна позиция, близо до границита на наказателното поле.

Малко след това бе отменен гол на Беневенто, като вероятната причина бе игра с ръка. После пък изглеждаше, че съдията посочва бялата точка, давайки дузпа за Интер, но в крайна сметка решението му беше засада и фаул в полза на Беневенто.

В 34-ата минута Мауро Икарди опъна мрежата зад Белец с удар отблизо, но попадението правилно беше отменено заради засада на аржентинския нападател.

В 43-ата минута Марко Д’Алесандро вкара гол за 1:2. Той бе изведен очи в очи със Самир Ханданович и го преодоля. Първоначално останаха съмнения за засада на Д’Алесандро, но телевизионните повторения показаха, че такава не е имало.

Беневенто бе много близо до 2:2 в 58-ата минута, но Д’Алесандро уцели греда с глава отблизо.
До края на срещата гостите не успяха да реализират трето попадение, с което да откажат съперника си, но и Ханданович нямаше кой знае колко работа на вратата на “нерадзурите” и тимът на Спалети прибави нови три точки към актива си.