Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Наполи продължава да пише история (видео+галерия)

Отборът на Наполи продължава да пише собствената си история. Тимът на Маурицио Сари разби Каляри с 3:0 на "Сан Паоло" в мач от 7-ия кръг на Серия "А". По този начин неаполитанците записаха седма поредна победа през този сезон и останаха на върха в калчото с пълен актив от 21 точки.

Така Наполи подобри собствения си рекорд, който бе поставен миналата седмица, когато записа шест победи в първите шест кръга. Великият тим на "небесносините”, воден от Диего Марадона, се бе спрял на пет победи в първите пет кръга, но този състав на Наполи няма спирка. Момчетата на Сари играят най-добрия футбол на Апенините, като освен това забавляват всичките си тифози, които се радват всеки път на голово шоу.

Наполи със седма поредна победа@@@Днешният успех записа още една златна страница в историята на клуба, като този отбор подобри рекорда по отбелязани голове в първите седем кръга, който бе от далечната 1957 година, когато тимът отбелязва 24 попадения.

Лидерът в Серия "А" има вече 25 отбелязани гола, като записа общо 12-и пореден успех в италианския шампионат, а в 11-и пореден двубой в калчото вкарва най-малко три попадения. Клубът записа и собствен рекорд от 19 поредни срещи без поражение в елита на Италия - 17 победи и две равенства.

Наполи със седма поредна победа@@@Над 40 000 тифози на тима стана свидетели на поредното шоу с марка Наполи, което стартира още в четвъртата минута. Тогава капитанът Марек Хамшик откри головата си сметка през този сезон, след като досега не се бе разписвал в първите 10 официални мача за сезона. Той се възползва от отлично подаване на Дрис Мертенс. Попадението бе под номер 114 за словака, който е само на един гол от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 попадения за Наполи и е голмайстор номер едно в историята на клуба.

Наполи със седма поредна победа@@@Дрис Мертенс удвои от дузпа в 39-ата минута, след като бе фаулиран в наказателното поле. Голът бе седми за белгиеца през този сезон в първенството, както и седми общо в кариерата му срещу Каляри.

Втората част започна, както и първата - с гол на Наполи. Този път централният защитник Калиду Кулибали се разписа в 47-ата минута с второто си попадение за сезона, след като отбеляза вече срещу Лацио (4:1) на "Олимпико".

Минути до края на мача Наполи се забавляваше, мачът се играеше на една врата, но множеството пропуски попречиха на домакините да повторят разгрома с 6:0 от предното си домакинство срещу Беневенто.

Наполи в шести пореден мач срещу Каляри вкарва най-малко три попадения, като в тях записа пет победи и едно равенство.

Наполи със седма поредна победа@@@Интересното е, че преди Наполи само два пъти в историята на Серия "А" Милан бе започнал с шест победи и вкарал нал 20 гола - през 1950/1951 и 1992/1993, като и в двата случая "росонерите" спечелиха Скудетото.

Тимът на Сари вече гони абсолютния рекорд в калчото за най-добър старт в първенството, който се държи от Рома на Руди Гарсия - 10 победи в първите десет кръга на сезон 2013/2014 година.

НАПОЛИ - КАЛЯРИ 3:0

1:0 Хамшик (4)
2:0 Мертенс (40-дузпа)
3:0 Кулибали (47)