Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Марек с първа победа на “Бончук”

Първа победа на свой терен за сезона записа отборът на Марек, след като надделя с 2:0 срещу Пирин (ГД). Двубоят от Югозападната Трета лига се игра пред около 150 премръзнали зрители на стадион „Бончук“.

Мачът започна равностойно, като дупничани имаха шанса да поведат в резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато след рикошет топката попадна в краката на Росен Йорданов и той с едно докасване я вкара в противниковата врата. 3 минути по-късно гостите можеха да изравнят, но след меле пред вратата на Марек топката се озова в ръцете на вратаря Младенов. В 52-ата минута Марек покачи на 2:0 с втори гол на Росен Йорданов, който в този мач игра като нападател. Пирин можеше да намали в 76-ата минута, но Грозданов стреля встрани от целта. Йорданов пък бе много близо до това да направи хеттрик в 78-ата минута, но след като бе изведен сам срещу вратаря, не успя да го преодолее. Шанс за гол имаше и Еньо Кръстовчев в 90-ата минута, но нападателят се забави в наказателното поле.

30 септември 2017, събота, 17:00 ч / IX кръг:

Септември (Симитли) - Ботев 1937 (Ихтиман) 5:0
Марек 1915 (Дупница) - Пирин (Гоце Делчев) 2:0
Сливнишки герой (Сливница) - Рилски спортист 2011 (Самоков) 1:2
Банско (Банско) - ЦСКА 1948 (София) 0:2
Балкан 1929 (Ботевград) - Свобода 2011 (Пещера) 6:2
Хебър 1918 (Пазарджик) - Беласица (Петрич) 3:0
Миньор (Перник) - Вихрен 1925 (Сандански) 2:1