Нант на Раниери няма спирка

Отборът на Нант постигна четвърта поредна победа в Лига 1 и вече се изкачи на подиума на класирането. “Канарчетата” на Клаудио Раниери победиха с 1:0 Метц в мач от осмия кръг на френския шампионат. Единственото попадение падна още в третата минута, когато Емилино Сала се разписа. В началото на втората част гостите останаха с човек по-малко, след като Беноа Асу-Екото получи втори жълт картон. Така или иначе ново попадение в мача не падна и Нант се поздрави с поредни три точки. “Жълтите” вече са с актив от 16 точки и заемат трета позиция в подреждането - на шест от лидера Пари Сен Жермен. Метц от своя страна остава на дъното с едва три.

Новакът Страсбург успя да се добере до равенство 1:1 при визитата си на Дижон. Чанг-Хоон Квон бе точен за домакините в 79-ата минута, но в последната секунда Матийо Терие донесе точката на тима от Източна Франция. Въпреки това Страсбург остава на предпоследно място с актив от пет точки, докато Дижон е 17-и с шест.

При същия резултат завършиха Гинган и Тулуза. Маркюс Тюрам откри за домакините, но Сомалия изравни още преди почивката. Каен излъга Рен при гостуването си в Бретан с 1:0. Единственият гол бе всъщност автогол на Реми Бенсебайни.