Крауч отново е героят на Стоук (видео)

Стоук Сити записа втора победа от началото на сезона, след като пречупи Саутхамптън с 2:1 на своя "Bet365 Стейдиъм". Маме Бирам Диуф (40') даде аванс на "грънчарите", а Саидо Берахино пропусна дузпа преди почивката. Мая Йошида (75') изравни през второто полувреме, но резервата Питър Крауч донесе победата на домакините пет минути преди края.

Кюрт Зума и Кевин Вимер се завърнаха в отбраната на Стоук. Джеф Камерън и Саидо Берахино също стартираха за домакините. Вирджил ван Дайк започна като титуляр за Саутхамптън за първи път през този сезон.

"Грънчарите" взеха аванс в 40-ата минута, когато Шакири центрира добре от корнер, отбрана на "светците" изпусна Диуф, който засече с глава. Само две минути след това Берахино падна в наказателното поле след съприкосновение с крака на Ван Дайк. Майк Джоунс отсъди дузпа, която изпълни потърпевшият. Форстър обаче спаси.

След почивката двата отбора си размениха по един гол. 1/4 час преди края Мая Йошида изравни след страхотен удар от въздуха. В 85-ата минута Питър Крауч донесе победата на домакините след страхотно разбъркване пред вратата на "светците". Нападателят се ориентира най-добре и помогна на топката да премине голлинията.

Саутхамптън и Стоук имат по осем точки, с които заемат съответно 12-о и 13-о място във временното класиране.