Тодор Скримов изведе Нова до трета победа в Русия

Националът Тодор Скримов изведе своя клуб Нова (Новокуйбишевск) до трета победа от началото на шампионата в Суперлигата на Русия. Скримов и съотборниците му успяха да изненадат като гост Енисей в Красноярск с 3:1 (25:23, 17:25, 25:14, 30:28) в мач от 5-ия кръг.

Двубоят в Красноярск продължи над 2 часа, но гостите от Нова успяха да доминират. Тодор Скримов игра цял мач за гостите. Основният диагонал и реализатор №1 в Суперлигата на Русия до момента Романас Шкулявичус не игра на познатото си високо ниво и след като за гейм и половина записа едво 3 точки (1 блок, 22% ефективност в атака), бе заменен от Иван Подребинкин.

Нова успа да поведе с 2:1 гейма, а в 4-ия гейм поведе с 23:21. Благодарение на добра серия на начални удари на Антон Мисин Енисей стигна до геймбол при 24:23. Тодор Скримов успа да изравни при 24:24. Алексей Спиридонов изведе домакините до втори геймбол при 25:24, след като отигра една много трудна топка от задно поле. Гостите от Нова изравниха при 25:25, след като Тодор Сримов направи страхотно спасяване в защита. Нова стигна до мачбол при 28:27, след като Андрей Ананиев направи единичен блок. Домакините, за които отличен мач напарви бившият френски национал Антонон Рузие, успяха да изравнят при 28:28. Отборът на Нова стигна до победа в гейма с 30:28 и в мача с 3:1 гейма след блок на Тодор Скримов.

Българският национал стана най-резултатен за гостите с 16 точки (1 ас, 1 блок, 58% ефективност в атака, 27% перфектно и 38% позитивно посрещане). Резервата Фьодор Воронков добави още 12 точки (2 блока, 63% ефективност в атака, 38% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Френският диагонал на Енисей Антонен Рузие стана най-резултатен в мача с 22 точки (5 аса, 2 блока, 42% ефективност в атака), а Александър Крицкий добави още 14 точки (5 блока, 60% ефективност в атака). Алексей Спиридонов записа 9 точки (38% ефективност в атака, 33% перфектно и 50% позитивно посрещане).

ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) - НОВА (НОВАКУЙБИШЕВСК) 1:3 (23:25, 25:17, 14:25, 28:30)

ЕНИСЕЙ: Йоандри Диас Карменанте 3, Антонен Рузие 22, Алексей Спиридонов 9, Дмитрий Леонтиев 6, Александър Крицкий 14, Максим Куликов 2 - Александър Янутов-либеро (Сергей Платененков 1, Антон Мисин, Никита Аксютин 4, Иван Паничев, Павел Безруких 2, Роман Жос)
Старши треньор: ЮРИЙ ЧЕРЕДНИК
НОВА: Владимир Жлоба 1 Романас Шкулявичус 3, ТОДОР СКРИМОВ 16,  Александър Мочалов 2, Владимир Съемщиков 2, Сергей Бусел 6 - Дмитрий Макаренко-либеро (Иван Подребинкин 8, Чеслав Свентицкис 4, Фьодор Воронков 12, Андрей Ананиев 8)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ.