Депортиво пое глътка въздух с късен обрат (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коруня постигна втора победа в Ла Лига след 2:1 у дома срещу Хетафе в мач от седмия кръг. Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” поведоха в резултата след гол на Амат Н’Диайе (54). Попадения на Лукас Перес (66) и Флорин Андоне зарадваха “Риасор”.

През първото полувреме домакините владееха повече топката и по-често поглеждаха към вратата на съперника. Висенте Гуаита на няколко пъти се намеси ключово и запази нулите. Изключително важни бяха действията му в 38-ата минута, когато на два пъти парира изстрели на Лукас и Хуанфран.

В 54-ата кастилският тим откри резултата. Дамиан Суарес изведе Амат, който финтира вратаря и насочи в мрежата - 0:1. В 66-ата “сините” пропуснаха да удвоят чрез Амат, а при ответната атака се стигна до 1:1. Играчът на Хета направи всичко, което се искаше от него, но се провали пред гола. Секунди по-късно бишият футболист на Арсенал прати топката в долния ляв ъгъл на Гуаита. В 87-ата галисците стигнаха до трите точки. Феде Картабия центрира отдясно, Андоне овладя на гърди и отблизо се разписа за крайното 2:1.