Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Гастролите на Тотнъм продължават с победи и голове на Хари Кейн (видео)

Тотнъм постигна четвърта поредна победа като гост в Премиър лийг, след като безпроблемно се справи с Хъдърсфийлд като гост. "Шпорите" спечелиха с 4:0 и нанесоха първо поражение на "териерите" през този сезон на техния стадион "Джон Смит". Лондончани решиха всичко още до 23-ата минута след два гола на Хари Кейн (9',23') и едно попадение на Бен Дейвис (16'). В добавеното време Муса Сисоко оформи крайния резултат.

Раджив ван Ла Пара бе титуляр за "териерите". Две промени имаше в състава на "шпорите" - Киърън Трипиър замени наказания Серж Орие, докато Хари Уинкс започна за сметка на Муса Сисоко.

Домакините стартираха ентусиазирано и Лорис трябваше да спасява удар от 20-ина мета на Смит. В осмата минута Хъдърфсийлд организира обещаваща атака, но в решаващия момент Дайър блокира шута на Ван Ла Пара. Почти веднага след това лондончани наказаха своя съперник. Льове са намеси лошо в отбрана и остави топката на Кейн, който напредна отдясно и стреля в близкия ъгъл. Топката премина покрай излезлия напред Льосъл  - 0:1.
В 16-ата минута нова фрапантна грешка в отбраната на Хъдърсфийлд доведе до втори гол. Ериксен тръгна на пробив през центъра, Льове опита да му отнеме топката, но вместо това я пусна на пътя на Дейвис, който стреля покрай Льосъл.
В 23-ата минута преднината на гостите стана класическа. Това стана след хубав удар на Кейн от границата на наказателното поле - 0:3.
Тотнъм продължи да атакува. Удар на Деле Али срещна гредата, а нов гол на Кейн бе отменен правилно заради засада. В края на полувремето домакините бяха много близо до това да намалят, но хубав удар на Депоатр от 25 метра срещна напречната греда.
След почивката Кейн и Дайър пропуснаха нови добри положения за гостите. В първия случай шута на голмайстора бе блокиран в последния момент, а след това халфът прати топката с глава встрани от целта. Льосъл пък спаси изстрел на Ериксен, а в 86-ата минута отрази и удат отблизо на Сисоко. В добавеното Муса Сисоко оформи крайното 0:4, след като получи от Дейвис в наказателното поле и вкара отблизо.

Тотнъм вече има 14 точки, с които се изкачва на трето място във временното класиране. Хъдърсфийлд е десети с актив от девет точки.