Съдийски секири спряха устрема на Верея, Илиан Илиев беснее след два незачетени гола (видео)

Отборите на Верея и Славия завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 11-ия кръг на Първа лига. Акцентът в мача, за съжаление, отново падна върху съдийските отсъждания. Два гола, които бяха редовни, не бяха признати в полза на старозагорци. Това вбеси наставника на домакините Илиан Илиев и той бе изгонен заради бурната си реакция срещу реферската бригада. Специалистът трябваше да бъде изведен от своя щаб, за да не нахлуе на терена, за да иска обяснения от арбитъра Станислав Ставров. Така или иначе двата тима изиграха приятен за гледане двубой, като победата можеше да отиде и в двете посоки, тъй като положения пред вратите не липсваха.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута. Тогава Шикозе Мба получи топката по дясното крило и намери по земя Ивайло Димитров, който на празна врата без да се бави я прати в мрежата. Само две минути по-късно домакините можеха да изравнят, но удар на Здравко Илиев бе спасен с крак от Антонис Стергиакис.

В 38-ата минута все пак Верея възстанови равенството. Георги Андонов изведе на чиста позиция Меди Фенуш, който прокара топката покрай вратаря за 1:1. В 45-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, след като Валери Домовчийски прати топката за втори път зад Стегиакис, но страничният рефер отсъди засада. При повторенията се видя, че решението му е грешно и попадението трябваше да бъде зачетено.

През втората част Славия тръгна по-активно напред и на няколко пъти можеше да стигне до нова преднина. В 62-ата минута Димитров бе близо до втория си гол в мача, но ударът му с глава бе право в ръцете на Георги Аргилашки. Още два удара на Косъма можеха да посетят мрежата на Верея, но минаха покрай вратата.

Така се стигна до 87-ата минута, когато втори редовен гол на Верея не бе зачетен. Резервата Еркебулан Нургалиев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Ударът му се отби в горната греда и тупна зад голлинията, но съдиите прецениха, че тя не е преминала с целия си обем във вратата. Повторенията обаче показаха, че кълбото е зад линията. Това вбеси наставника на домакините, който бе изключително разочарован от решението на съдията, и му потърси вербална сметка. Ставров пък взе решение да го изгони от скамейката, което допълнително нагнети Илиев, който трябваше да бъде изведен от хора от щаба си.

Така след поделените точки Верея събра 20 точки в актива си и за момента запазва третата си позиция. Левски обаче е с две по-малко и може да измести старозагорци, ако победи Черно море с неделя. Славия от своя страна записа трети пореден мач без загуба и вече е на осмо място с 12 точки.