АЕК се измъкна с нередовен гол

С попадение в последната минута от явна засада АЕК стигна до домакинско 2:2 срещу Аустрия (Виена) в мач от Група “D” на Лига Европа, което може да се окаже от огромно значение в края на битката. Във въпросната ситуация Марко Ливая засече подаване на Серхио Араухо, но независимо че беше зад последния в защитата, страничният съдия не видя това.

С това реми гръцкият тим събира 4 точки и заедно с Милан, който вече има 6 точки след 3:2 над Риека, имат предимство пред другите си съперници в групата.

Преди няколко дни АЕК беше надиграл Олимпиакос в местното първенство и това още повече надъха запалянковците за европейската вечер. И тя вървеше отлично след щастливо попадение отново на Ливая - в 28-ата минута. В края на полувремето обаче Кристоф Моншайн направи 1:1 след перфектна контраатака на гостите, а четири минути след подновяването на играта либиецът Исмал Тажури заби красив гол за 2:1 в полза на Аустрия.

До края “жълто-черните” доминираха и създадоха доста положения, за да стигнат до равенството на финала.

АЕК - АУСТРИЯ (Виена) 2:2

1:0 Ливая (28)
1:1 Моншайн (44)
1:2 Тажури (49)
2:2 Ливая (90)