Брага съсече Истанбул ББ с късен гол и дръпна в групата на Лудогорец

С гол минута преди края Брага пребори Истанбул ББ с 2:1 у дома в другия мач от групата на Лудогорец в Лига Европа. Така португалците събират 6 точки и са лидери, докато “орлите” от Разград са втори с 4 точки, оставяйки зад себе си турците (1 т.) и германците (0 т.).

Иберийците ликуваха след майсторско засичане с глава на новия си нападател Франсерджо в 89-ата минута. До този момент мачът отиваше към резонен “хикс”, но грешката на гостите им коства скъпо.

Отборът от Истанбул излезе без контузения си ас в атака Емануел Адебайор. Ахмед Хасан изведе Брага напред след 26 минути игра, но само две по-късно неостаряващият Емре Белозоглу показа класа с майсторско изпълнение от фал за 1:1.

Турците отправиха повече изстрели в очертанията на вратата, но домакините бяха с опасните положения, но те бяха пропуснати от Хасан и Жоао Тейшейра.

Сега предстоят два поредни сблъсъка между Лудогорец и Брага, от които ще станат ясни много въпросителни.

БРАГА - ИСТАНБУЛ ББ 2:1

1:0 Хасан (26)
1:1 Емре Белозоглу (28)
2:1 Франсерджо (89)