Петко Петков донесе три точки на Рилски спортист (видео)

Рилски спортист постигна първа победа под ръководството на новия старши треньор Венцислав Арсов. Домакините се наложиха над Марек с минималното 1:0 в среща от осмия междинен кръг на ЮТЛ. В автор на попадението се превърна Петко Петков в средата на второто полувреме.

Още в самото начало домакините натиснаха и бяха близо до гол в 9-ата минута след удар на Ангел Максимов, но стражът на гостите Пламен Младенов се намеси вещо и спаси. В 11-ата минута гол на самоковци бе отменен от главния рефер за съприкосновение на тарана Петков с вратаря на гостите от Дупница.

В 38-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата след изпълнение на пряк свободен удар пред наказателното поле, но Райчев отрази блестящо.

През втората част самоковци заиграха по настоятелно, търсейки победата. В 80-ата минута след отлична атака на Рилски спортист таранът Петко Петков разпечата вратата на Младенов за 1:0. Марек опита финален натиск, но не успя да стигне до нищо запомнящо се пред вратата на Райчев. Така самоковци запазиха аванса си и заслужено победиха съперника си.

Срещата пък бе изгледана от настоящия наставник на Локомотив (Пловдив) Войн Войнов и председателя на управителния съвет на Рилски спортист Димитър Джоргов, в компанията на бившия старши Петър Аджов.