Крайни резултати в Лига Европа

Тази вечер се изиграха срещите от втория кръг в груповата фаза на Лига Европа. Родният представител Лудогорец направи впечатляващ обрат срещу сензацията в германската Бундеслига Хофенхайм, побеждавайки в Разград с 2:1. В другия мач от групата на българския шампион Брага надви с 2:1 след гол в последната минута гостувалия Истанбул ББ.

Воденият от българския специалист Станимир Стоилов тим на Астана се пребори за точка, завършвайки 1:1 у дома с чешкия шампион Славия (Прага) в най-ранната среща тази вечер.

Ливърпулският клуб Евертън не успя да победи у дома кипърския Аполон, като мачът завърши 2:2, а Уейн Рууни стана автор на първото попадение за “карамелите” в срещата. Друг изненадващ резултат бе победата на украинския Зоря (Луганск) с 1:0 срещу Атлетик Билбао на “Сан Мамес”.

Италианският гранд Милан бе напът да сътвори страхотен гаф и да изпусне победата на “Сан Сиро” срещу Риека в заключителните минути, но все пак се измъкна с 3:2, а друг тим от Ботуша - Лацио, надигра с 2:0 в Рим Зюлте-Варегем. Арсенал записа победа с 4:2 при гостуването си на БАТЕ Борисов, а Зенит срази с 3:1 на свой терен Реал Сосиедад в други интересни срещи тази вечер.

Динамо (Киев) направи запомнящ се обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Партизан в Белград, като два гола за украинския гранд отбеляза бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш. Лион и Аталанта не се победиха (1:1) в двубоя помежду си в Бергамо, а Залцбург излъга с 1:0 като домакин Олимпик Марсилия. Локомотив (Москва) пък се разправи за четвърт час с гостувалия в руската столица Злин с 3:0 с най-бързия хеттрик в историята на турнира, чийто автор стана португалецът Мануел Фернандеш.