Божинов с 60 минути при равенство на Лозана

Отборът на Лозана се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Сион от 10-ия кръг на първенството на Швейцария. Като титуляр за гостите започна българинът Валери Божинов, който остана на терена точно час, преди да бъде заменен от Мерсим Алсани. Божи отнесе доста критики за представянето си от швейцарските медии.

Иначе Сион пръв откри резултата в мача в 53-ата минута, когато Куня бе оставен да напредне отдясно, да навлезе в наказателното поле и с прекрасен удар в далечния ъгъл да порази вратата на съперника.

Лозана обаче успя да измъкне равенството в 78-ата минута. Тогава удар с глава на Торес отблизо бе спасен от вратаря, но при добавката Домингес бе точен за 1:1.

С това равенство Сион има 12 точки и заема 6-ото място в класирането. Лозана пък е една позиция по-назад на 7-ото място с 10 точки.