Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Бенфика бра голям срам в Базел (видео+галерия)

Някога славният тим на Бенфика загуби с 0:5 гостуването си на Базел в мач от група А на Шампионската лига. Ланг (2), Оберлин (20 и 69), Ван Фолксвинкел (60-дузпа) и Риверос (77) разкатаха гостите от Лисабон. Това е и най-голямата победа в историята за швейцарския тим в групите на ШЛ.

Кошмарът за “орлите” започна още във втората минута. Вратарят на гостите първоначалното се справи с опасността, но топката отскочи и атаката продължи, като Ланг беше на точното място и успя да промуши кълбото в мрежата. В 20-ата швейцарците развиха нова вихрена контра. Нападението започна от корнер пред вратата на Базел, топката се придвижи много и бързо и се озова в мрежата след точно изпълнение на Оберлин.
11 Базел - Бенфика 5:0
След почивката домакините продължиха да разкъсват своя опонент. В 60-ата Ван Фолксвинкел се разписа за 3:0 от дузпа, след като Фейса беше съборил Оберлин. В 63-ата Андре Алмейда от гостите беше изгонен след необмислено действие с двата крака. Споменатият Оберлин вкара четвъртия гол, след като излъга съперник и плъзна топката под вратаря в 69-ата. В 77-ата Базел удари две греди в рамките на три-четири секунди. Атаката започна отново, не мина и минута преди Риверос да се пребори в наказателното поле и да насочи в мрежата за 5:0.
С успеха Базел зае второто място в групата след големия фаворит Манчестър Юнайтед и е с по-добра голова разлика от ЦСКА (Москва).