Неймар и Кавани се сдобриха и разказаха играта на Байерн и Анчелоти (видео+галерия)

Отборът на Пари Сен Жермен отнесе Байерн (Мюнхен) с 3:0 в едно от дербитата на кръга в Шампионската лига. Попаденията в германската врата реализираха все южноамериканци - Дани Алвес, Кавани и Неймар, като последните двама заровиха всички томахавки и показаха добро взаимодействие помежду си.

В началото на двубоя френските запалянковци опънаха огромен транспарант с надпис "Утре Европа ще бъде червена и синя". Наставникът на баварците Карло Анчелоти заложи в атака на Томас Мюлер, Роберт Левандовски и Хамес Родригес - все доказани имена. Италианецът обаче беше извършил разни промени в защитата и тактиката му сработи само 60 секунди. Във втората минута Неймар направи много добър пробив и намери Дани Алвес отдясно. Последва голов удар на бразилеца и френският тим поведе в резултата - 1:0.
ПСЖ - Байерн (Мюнхен)@@@
Германският колос отговори с натиск, който обаче не донесе изравняване. В 11-ата минута защитникът Адриен Рабио изчисти опасно центриране в корнер, а след това Мюлер не успя да засече пас пред вратата. Серията от ъглови удари завърши с опасен изстрел на капитана на Байерн, който обаче мина встрани от целта. В 19-ата минута Хави Мартинес опита силата на своя шут, но вратарят Алфонс Ареола бе на мястото си и отби в нов корнер.
В 27-ата минута ПСЖ създаде нова възможност за гол. Килиан Мбапе намери Кавани на скорост и уругвайският снайперист моментално потърси далечния ъгъл на Свен Улрайх. Топката обаче не навести мрежата и излезе в аут. В 32-ата минута Неймар подаде на Кавани, който с чудесен шут от границата на наказателното поле взе този "поправителен" и матира Улрайх за 2:0. След това бразилската мегазвезда поздрави своя съотборник - нещо, чакано от всички привърженици на домакините на "Парк де Пренс" след всички слухове и спекулации през седмицата.
В 37-ата минута отборът на Унай Емери докосна третия гол, с което щеше да скове тотално баварската машина. Кавани обаче пропусна да отбележи, а след миг Неймар се оказа на добра позиция във вратарското поле, но третото попадение отново се размина.

Скоро след началото на второто полувреме Тиаго Силва изчисти пред голлинията, а веднага след това Неймар направи още един пропуск. Бразилският национал се оказа на стрелкова позиция отдясно, но прати топката в трибуните, след което се хвана за главата. Германските футболисти пък отново се спасиха от трети гол в мрежата им. В 54-ата минута мултимилионният играч прати нов снаряд към Улрайх, но топката профуча покрай мишената.
Последва затишие пред наказателното поле на Байерн и дори изглеждаше, че гостуващият състав контролира играта, владее повече топката и т.н., но в 63-ата минута Мбапе разбърка защитата като тесте карти, а отблизо Неймар най-сетне намери мрежата - 3:0 за ПСЖ! Баварците веднага достигнаха до попадение чрез Артуро Видал, но реферите го отмениха заради засада. До края нищо не можеше да върне Байерн в мача и престижният успех заслужено отиде на сметката на французите.

ПСЖ - Байерн 3:0