Турция се справи с Полша и е на 1/4-финал срещу Русия на Евроволей 2017 (видео + снимки)

Женският национален волейболен отбор на Турция успя да се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия. Воденият от италианския селекционер Джовани Гуидети тим надигра Полша с 3:1 (25:22, 27:25, 18:25, 25:23) в мач от плейофите на шампионата, игран тази вечер пред около 1000 зрители в залата на Националната гимнастическа арена в Баку.

Така туркините се класираха за 1/4-финалите на турнира, където ще играят срещу действащия шампион Русия, който стана победител в Група С. Двата тима бяха заедно в предварителната група, където "Сборная" би Турция с 3:1 гейма. Четвъртфиналната среща е в петък (27 септември) от 19,30 часа българско време. Волейболистките на "Дружина полска" пък отпадат от Евроволей 2017 и ще разделят 9/12-о място в крайното класиране.
Над всички за турския тим беше Мерием Бьоз с 26 точки (2 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака) за победата. За полякините Малвина Смажек реализира 25 точки (2 блока, 2 аса и 36% ефективност в атака), но и нейните усилия не помогнаха за успех.