Крепостта “Дортмунд” падна пред мощта на Роналдо и кралете на Европа (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид постигна първа победа при гостуване на Борусия в Дортмунд, след като сломи германския тим с 3:1 в двубой от предварителна група Н. Два гола за успеха на “белия балет” записа мегазвездата Кристиано Роналдо (48, 79) в своя мач №400 за Реал, а един добави Гарет Бейл (17). За домакините точен беше Пиер-Емерик Обамеянг (54). За Борусия Дортмунд това беше втора загуба в турнира и ситуацията на “жълто-черните” става много деликатна.

Борусия (Дортмунд) - Реал Мадрид@@@
Борусия установи висока преса от самото начало и затрудни гостите в изнасянето на топката. Първата възможност беше пред вратата на Реал Мадрид, когато след грешка на Карвахал Джереми Толян едва не наказа “белия балет”. Гостите от Мадрид отговориха с остра контраатака в шестата минута, когато Роман Бюрки беше поставен под напрежение, но швейцарският вратар излезе и изчисти.

В 10-ата минута Бюрки се превърна в герой за своя тим, след като спаси удар отблизо на Дани Карвахал. Той получи топката от Каземиро, напредна в наказателното поле, финтира бранител на Борусия и стреля, но Бюрки спаси удара в близкия ъгъл. Минута по-късно Реал направи втори пропуск след поредна контраатака. Кристиано Роналдо нахлу отдясно и потърси Гарет Бейл, но уелският национал не успя да отправи удар, тъй като Пишчек изчисти в ъглов удар.

В 14-ата минута и Борусия постави под напрежение гостите. Ярмоленко нахлу отдясно, центрира, Обамеянг, остана под топката, но Филип отправи удар от малък ъгъл, като топката попадна в очертанията на вратата. Тя беше изчистена с общи усилия от вратаря Кейлор Навас и защитника Серхио Рамос, голлинията, като останаха съмнения за игра с ръка на последния, но домакините не получиха дузпа.
Само четири минути по-късно резултатът на “Сигнал Идуна Парк” беше открит от Гарет Бейл. Уелсецът получи топката отляво на вратата в наказателното поле след центриране на Дани Карвахал и без подготовка с левия крак я прати в мрежата на Борусия.

След гола Реал продължи да търси второ попадение и беше близо до отбелязването му след нова комбинация между Роналдо и Бейл, но защитата на Борусия се справи. В 24-ата минута отново Бюрки се оказа последна преграда след изстрел на уелсеца.  В 30-ата минута домакините създадоха интересно положение пред вратата на Навас, но Серхио Рамос с вещина се справи с Обамеянг, който се опита да стреля.
В 33-ата минута Каземиро лесно загуби топката в центъра, което позволи на Борусия да организира опасна атака, но самият защитник на Реал поправи по-късно грешката си. В 37-ата минута домакините стигнаха до най-добрата си възможност за гол. Обамеянг получи топката пред вратата, отправи удар, който облиза гредата, а впоследствие му беше вдигната и засада.
Натискът на домакините с наближаването на края на първото полувреме се засили, като футболистите в “жълто-черно” трайно се настаниха в полето на Реал. На два пъти Серхио Рамос внесе спокойствие в белите редици с добри отигравания в защита. Само в рамките на една минута между 44-ата и 45-ата Кристиано Роналдо на два пъти опита мерника си.
В първия случай тежкият му удар с левия крак срещна тялото на бранител на Борусия, а във втория случай топката мина встрани от вратата. В самия край на полувремето Серхио Рамос пропусна с глава от близка дистанция след изпълнение на ъглов удар, което беше доста нетипично за него, тъй като често бележи от подобна позиция.
Втората част започна с изключителна опасност пред вратата на гостите, но Рафаел Варан успя да изчисти отправената от Ярмоленко топка към Обамеянг.
В 50-ата минута Реал сякаш сложи точка на спора в този двубой, след като мегазвездата Кристиано Роналдо се разписа след подаване на Гарет Бейл от левия фланг. Така португалецът ознаменува по-най-добрия начин своя мач номер 400 за Реал Мадрид след дебюта си на 29 август 2009 година при победата над Депортиво с 3:2 на “Сантяго Бернабеу”.
В 54-ата минута Борусия се върна в мача, след като Обамеянг материализира една подхваната от Толян атака, преминала през Гьотце и завършила с центриране пред вратата на Кастро, която свари неподготвена защитата на Реал.
Тимът от Дортмунд се опита да се възползва от момента и да потърси изравнителен гол. В 60-ата минута Рамос акробатично спря топката, която летеше към Обамеянг в наказателното поле. Натискът на домакините се увеличаваше, а Реал разчиташе на контратаки. Таока в 64-ата минута се стигна до поредната ситуация пред Гарет Бейл, който надбяга защитник на Борусия и падна в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена. В 66-ата минута Обамеянг направи поредния си пропуск, като не успя отблизо да насочи топката след центриране на Гьотце.
В 70-ата минута Иско беше много близо до трети гол за Реал, но тежкият му плътен удар мина встрани от вратата. В 75-ата минута Иско отново не успя да порази вратата на Борусия, след което напусна игра, а на негово място влезе Марко Асенсио.
В 79-ата минута Кристиано Роналдо вече окончателно отказа домакините да търсят нещо в този мач, след като завърши по-перфектен начин поредната контраатака, започнала с центриране на Лука Модрич.  Португалецът нахлу в наказателното поле и отправи тежък удар към близката греда, а вина за гола имаше е вратарят Бюрки, който не се беше позиционирал добре.
В крайна сметка до нов гол не се стигна до края и така Реал се поздрави с ценен успех и покорена поредна футболна дестинация.
В другия мач от групата Тотнъм, който стартира с ценна победа срещу Борусия (Дортмунд), пък с лекота се справи с при визитата си на аутсайдера АПОЕЛ и си тръгна с успех 3:0 от Кипър.