Хоукинс ще брани титла в Глазгоу

По-малко от два месеца след четвъртото си място в маратона на Световното първенство по лека атлетика в Лондон, Калъм Хоукинс ще защитава титлата си на полумаратона Great Scottish Run в Глазгоу на 1 октомври.

Хоукинс свали повече от две минути от личния си рекорд на миналогодишното издание на състезанието, когато спечели с 60:24 минути. По-късно обаче се оказа, че трасето е по-късо и постижението не беше признато като национален рекорд на Шотландия в полумаратона.

Хоукинс затвърди отличните си изяви в това състезание с победи в Япония с 60:00 мин през февруари и с 60:08 мин в Ню Йорк през март.

“Участвам на това състезание от 2013 г. и то ми е на сърце. Подкрепата от домашна публика винаги е страхотна. Сигурен съм, че няма да бъде различно на 1 октомври. Имах добра година и съм уверен, че ще покажа добър резултат в полумаратона”, каза шотландецът.