Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Георги Божилов и Кристиян Василев на полуфинал на СП в САЩ (снимки)

Най-добрите български състезатели по гребане Георги Божилов и Кристиян Василев стартираха силно на Световното първенство в Сарасота-Брендентън в САЩ.

Двойката ни скул зае второ място в серия №3, след като надделя в последните метри в оспорвана битка с лодката на Германия (Рубен Щайнхарт и Хенрик Рунге). Божилов и Василев финишираха за 6:22.72 минути, докато германците завършиха с време от 6:25.89.

Българският екипаж проведе отлично тактически гонката си. Божилов и Василев излязоха на 3-а позиция на първата контрола на 500 метра. По средата на дистанцията на контролата на 1000 метра губеха с повече от 3 секунди от Германия, но 500 метра преди финала намалиха разликата до половин секунда. Силният финален спринт на българските гребци им донесе второто място с преднина от 3 секунди пред германците.

Първото място в серията спечели силният екипаж на Нова Зеландия (Джон Стори и Кристофър Харис) с 6:17.89 минути. Така лодките на Нова Зеландия и България се класираха директно за участие на полуфиналите.

ПЪЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯТА ВИЖТЕ ТУК!!!