Чочев с две асистенции при успех на Палермо (видео)

Българският национал Ивайло Чочев изигра много силен мач за своя тим Палермо при победата с 2:1 над Про Верчели от 6-ия кръг на Серия "Б". Бившият играч на ЦСКА игра пълни 90 минути, като бе в основната на успеха, подавайки за двете попадения на съотборника му Илия Несторовски, който първо изравни в 25-ата минута, а след това донесе и победата с гол в 51-ата минута, с четвъртото си попадение през сезона.

Гостите бяха повели на "Ренцо Барбера" в 20-ата минута с гол на Алфредо Бифулко.

Чочев и компания доста се измъчиха, за да постигнат трети успех през този сезон, но все пак накрая триумфираха, въпреки че героят Несторовски бе изгонен в 85-ата минута заради два жълти картона. Така Палермо се изкачи само на точка зад лидерите Перуджа и Фронзиноне, които имат по 13 точки. Интересното е, че "грифоните" надделяха над бившия тим на Александър Тонев с 1:0 в този кръг, а Чочев и компания остават без поражение. Именно отборът на българина е фаворит номер едно за влизане в Серия "А".

На четвърто място е Емполи, където кондиционен треньор е бившия такъв на Левски, ЦСКА и националния отбор на България - Роко Перота.

Легендата на Милан Филипо Индзаги, който води Венеция, пък записа първо поражение в кариерата си в Серия "Б". Тимът му отстъпи с 0:1 домакинството на един от бившите му клубове - Парма. Интересното е, че "дуковете" прекъснаха серията си от три поредни поражения, като с актив от девет точки заемат девето място.

Воденият от героя на "Скуадра адзура" от Мондиал 2006 година Фабио Гросо състав на Бари, разби с 3:0 Тернана и също има девет точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ 6-ИЯ КРЪГ НА СЕРИЯ "Б"