Обратно в реалността - Хановер най-сетне загуби в хандбалната Бундеслига (видео)

Лидерът в мъжкото хандбално първенство на Германия - Хановер, допусна първа загуба за сезона. "Зелените" бяха надиграни с 23:25 гола при гостуването си на Лайпциг, а по този начин перфектната им серия от пет поредни успеха бе прекъсната. Въпреки поражението, тимът остава начело в Бундеслигата.

Домакините си осигуриха успеха през второто полувреме, когато отбелязаха две попадения повече от съперника. През първата част двата тима си вкараха по 11.

Най-резултатен за Лайпциг бе Филип Вебер, който се разписа 8 пъти във вратата на Хановер. За "зелените" с 9 попадения се отличи Каспер Мортенсен.

След загубата на Хановер, единственият отбор в Бундеслигата, който продължава без грешка, е Фюксе (Берлин). Столичани спечелиха с 26:24 у дома срещу Щутгарт, записвайки четвърта победа в четири двубоя. Фюксе има две срещи по-малко от повечето свои съперници в шампионата.
Трети последователен успех постигна шампионът Райн-Некар (Льовен) след 36:27 над новаците от Любеке. Домакините изиграха много силна втора част, в която допуснаха само 10 попадения. "Жълто-зелените" се изкачиха до трето място в класирането с актив от 8 точки, какъвто имат още 5 отбора.
Любеке пък е единственият тим в шампионата без спечелена точка до момента - 6 загуби в 6 срещи.
В една от най-интригуващите срещи от шестия кръг Мелсунген допусна втората си загуба за сезона като домакин на Фленсбург. Гостите спечелиха с 30:25 и продължават да прогресират в таблицата.