България срещу Германия в плейофите на Евроволей 2017

Женският национален отбор на България ще играе срещу Германия в плейофите на Европейското първенство по волейбол в Азербайджан и Грузия. Това стана ясно след края на последния мач от предварителна Група А, в който домакините от Азербайджан надиграха Германия с 3:1 гейма.

Така азерките спечелиха първото място в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки, с което се класираха директно за 1/4-финалите на шампионата на Стария континент. Бундестимът пък остана на 3-о място в Група А с 1 победа, 2 загуби и 4 точки и ще трябва да играе в плейофите на турнира. Германия ще излезе срещу българските "лъвици", които завършиха втори в Група С, след като по-рано днес отстъпиха драматично на действащите шампионки от Русия с 2:3 гейма.
По предварителна програма плейофния мач е насрочен за сряда (27 септември) от 19,30 часа българско време. Победителят от него ще се класира за 1/4-финалите на първенството, където ще играе с Азербайджан.