Ривър се издъни с аутсайдер пред 50 000 на "Монументал"

Аржентинският гранд Ривър Плейт се издъни изненадващо на "Монументал" само няколко дни след грандиозния разгром с 8:0 над Хорхе Вилстерман. Както е извество, грандът от Буенос Айрес разпиля лидера в боливийското първенство и се класира на полуфинал за Копа Либертадорес, въпреки че бе отстъпил с 0:3 седмица по-рано в Боливия.

Тимът на Марсело Гаярдо обаче стъпи на криво в мач от 4-ия кръг на аржентинската "Суперлига", като стигна само до 1:1 срещу аутсайдера Архентинос Хуниорс, който нямаше спечелена точка от началото на сезона. Така "милионерите" загубиха първи точки през сезона, като прекъснаха серията си от три поредни победи и вече изостават на две точки от шампиона Боха Хуниорс, който има пълен актив от 12 точки.

Ривър имаше пълна доминация на терена пред около 50 000 свои фенове, но пропуските на домакините ги лишиха от победата. "Бяло-червените" поведоха с гол от дузпа на Гонсало Мартинес в 18-ата минута, след това пропуснаха три възможности за втори гол, а Перейра удари гредата. Така в 36-ата минута при първата си добра атака гостите изравниха с гол на Николас Гонсалес.

Домакините вдигнаха оборотите, но стражът на Архентинос Чавес бе над всички и донесе първа точка на отбора си през сезона.