Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Георги Костадинов с едно полувреме при равенство на Макаби (Хайфа)

Отборът на Макаби (Хайфа) удържа равенство 0:0 в гостуването си на Макаби (Тел Авив) от 5-ия кръг на първенството на Израел. Като титуляр за гостите започна българинът Георги Костадинов, който бе заменен на почивката от Кайо.

Домакините повече могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като създадоха по-интересните положения в срещата, но така и не намериха пътя към гола.

И двата тима завършиха мача в намален състав, след като Тал Бен Хаим от домакините бе изгонен в 45-ата минута, а в 80-ата червения картон видя и Омар Бен Харуш от гостите.

След това реми Макаби (Тел Авив) заема 3-ото място в таблицата с 10 точки. Макаби (Хайфа) пък се намира на 8-ата позиция в класирането със 7 пункта в актива си.