Валенсия триумфира в голово шоу на "Аноета" (видео)

Отборът на Валенсия продължава със страхотното си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. Тази вечер "прилепите" записаха нова победа на сметката си, след като надиграха с 3:2 Реал Сосиедад в сблъсъка помежду им  от 6-ия кръг на "Аноета". Гостите на два пъти повеждаха с голове на Родриго Морено (25) и Начо Видал (55), но и двата пъти баските съумяваха да изравнят чрез Ариц Елустондо (33) и Микел Оярсабал (59). В крайна сметка обаче "прилепите" вкараха и трети гол чрез Симоне Дзадза (85) и той се окза и победен.

Валенсия откри резултата в 25-ата минута, когато Гонсало Гуедеш открадна една топка и напредна на скорост, финтира вратаря и подаде за Родриго Морено, за когото остана само да вкара в опразнената врата.

Реал обаче успя бързо да се върне в мача. В 33-ата минута след центриране от корнер Ариц Елустондо с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Валенсия обаче отново поведе в 55-ата минута, когато Карлос Солер изведе на скорост Начо Видал, който технично копна топката над вратаря за 1:2.

Домакините за втори път съумяха да възстановят равенството в резултата в 59-ата минута, като Микел Оярсабал получи на границата на наказателното поле и с удар по земя прати топката в мрежата.

В следващите минути и двата тима останаха в намален състав. Първо Игор Субелдия от домакините получи втори жълт и червен картов в 68-ата минута, а след това същото се случи и с Жофри Кондогбия от гостите в 80-ата минута.

В 85-ата минута Валенсия успя да стигне и до трети гол, който този път се оказа и победен. В основата му отново бе Гуедеш, който подхвана бърза контраатака, напредна в половината на съперника и подаде на непокрития Симоне Дзадза, който без забавяне отбеляза за крайното 2:3.

Така Валенсия си тръгна с ценна победа от "Аноета" и тимът на Марселиньо продължава да няма загуба от началото на сезона, като с актив от 12 точки се намира на 4-ото място в класирането. За Реал Сосиедад пък това бе трето поредно поражение и с 9 точки тимът се намира на 8-ото място.