Страсти по гръцки и страхотен обрат за АЕК срещу Олимпиакос

Отборът на АЕК (Атина) извоюва страхотна победа с 3:2 в дербито срещу Олимпиакос от 5-ия кръг на гръцката Суперлига. "Жълто-черните" сътвориха невероятен обрат, след като губеха с 0:2, но показаха характер и обърнаха нещата в своя полза. В мача не липсваха и традиционните страсти по трибуните и на терена, като в 70-ата минута срещата бе прекъсната за кратко заради хвърлена димка, а в края и двата отбора завършиха в намален състав заради червени картони на Косич за домакините и Енгелс за гостите.

Олимпиакос пръв взе преднина в двубоя в 22-ата минута, когато Марко Марин бе изведен в наказателното поле и много технично прехвърли вратаря за 0:1.

В 46-ата минута гостите удвоиха преднината си. Емануел Еменике не успя да овладее една топка в пеналта, но тя стигна да Оджиджа-Офое, който без забавяне стрелявъв вратата за 0:2.

Лазар Христодопулос обаче върна домакините в мача. В 64-ата минута Серхио Араухо свали една топка към него в наказателното поле и той от движение я прати през краката на вратаря за 1:2. В 80-ата минута отново Христодопулос с убийствен изстрел от фаул възстанови равенството - 2:2.

Истинската драма настъпи минута преди края, когато АЕК направи и пълен обрат. Марко Ливая нахлу отдясно и пусна остър пас по земя, а Петрос Мандалос успя да изпревари прекия си пазач и да чукне кълбото във вратата за крайното 3:2.

Така АЕК отново излезе на 1-ото място във временното класиране с 13 точки. Олимпикос пък остава на 4-ата позиция с 8 пункта в актива си.