Нефтохимик изпусна Черноморец (Балчик), "шейховете" скандализирани от спорна дузпа

Нефтохимик и Черноморец (Балчик) завършиха наравно в мач от IX кръг на Втора лига. Двата тима си размениха по един гол в двете полувремена за крайното 1:1. На стадиона в Българово "шейховете“ поведоха, но равенството бе възстановено от дузпа, която бе силно оспорвана от домакините.

Двубоят започна отлично за бургазлии, които успяха да поведат още в 11-ата минута. След центриране отдясно в наказателното поле, Даниел Стоянов засече с глава за 1:0. "Зелените" продължиха да бъдат по-активният отбор и пропуснаха няколко възможности да удвоят. Най-сериозното положение се откри пред Станислав Жеков, чийто удар с глава, обаче срещна гредата. В 50-ата минута футболист на гостите се строполи в наказателното поле на Нефтохимик и главният арбитър отсъди дузпа. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Владислав Мирчев.

До края на мача "шейховете" натиснаха сериозно, но пропиляха няколко отлични възможности за гол. На два пъти от изгодни позиции пропусна Георги Бинев.