Трима българи на финалите на Европейското по бокс за юноши

Трима от четиримата български боксьори от първата сесия днес се класираха за финалите на Европейското първенство за юноши в курорта Албена. В категория до 48 кг Ясен Радев спечели с 4:1 съдийски гласа полуфиналната си среща с Витали Присакару от Молдова. В спор за титлата той ще излезе срещу руснака Мухамед Вахаев, който взе с 3:2 срещата си с Мухамет Саджлъ от Турция.

Емирджан Мехмедов спечели полуфинала при 63-килограмовите срещу Роман Кудрявец от Литва с пълно съдийско единодушие и утре ще боксира за златото с британеца Джак Олифант. Третият български финалист е Васил Стефанов в кат. до 80 кг, който днес победи с 5:0 италианеца Матиас Здринка. На финала утре той ще срещне руснака Михаил Захарьов.

С бронзов медал от шампионата остана Стоил Станоев, който загуби с 0:5 съдийски гласа полуфиналната си среща при 70-килограмовите от литовеца Александър Трофимчук. Във вечерната сесия от 18.00 часа България има още шестима полуфиналисти.