България в директна битка за 1/4-финалите

България ще играе за директно класиране за 1/4-финалите на Европейското първенство за жени в Азербайджан и Грузия. Това стана факт след изключително ценната победа над силния тим на Турция с 3:2 гейма във втория мач от Група С на шампионата на Стария континент преди броени минути.
България с ценна победа над Турция с 3:2 на Евроволей 2017@@@
Така българските "лъвици" са на второ място във временното класиране в групата с 2 победи от 2 мача и 4 точки, с което със сигурност продължават в следващата фаза на турнира. Начело е действащият шампион Русия също с 2 победи от 2 мача и 5 точки. Утре (25 септември) България и "Сборная" излизат в директен спор за първото място, а с това и директно класиране за 1/4-финалите на Евроволей 2017. За Турция това бе втора поредна загуба след снощното поражение от рускините с 1:3 гейма. Туркините ще излязат срещу Украйна утре в спор за 3-о място и класиране за плейофите на първенството.
Срещите България - Русия и Турция - Украйна са съответно от 14,30 и 19,30 часа българско време.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 3:2 - ТУК!!!