Кротоне отлепи срещу опашкаря, Тонев в сектор "Д"

Отборът на Кротоне записа първа победа през сезона в Серия "А". Плячка на "акулите" стана последният Беневенто, който загуби като гост с 0:2. От състава на Давиде Никола отсъстваше българският национал Александър Тонев, който лекува контузия и бе зрител на срещата.

В 43-ата минута 20-годишният Роландо Мандрогора даде тон за успеха на домакините. Той получи топката от Адриан Стоян и я прати под гредата, с което стана най-младият халф, реализирал гол до този момент през сезона в шампионата.

В началото на второто полувреме шведът Маркус Кристер Роден показа точен мерник и вече бе 2:0 за Кротоне. Играчите на Беневенто логично се хвърлиха напред да връщат головете. Те получиха право да изпълнят наказателен удар в 87-ата минута. Бенито Виола обаче пропусна от бялата точка и Алекс Кордас завърши мача със суха мрежа.