Лукойл взе своето от Бенфика за пореден път (галерия)

Лукойл Академик започна тазгодишния си европейски поход по перфектен начин. “Студентите” спечелиха шампионския сблъсък с португалския първенец Бенфика, надделявайки с 91:82 като гост в Лисабон, като по този начин си осигуриха добър аванс преди ответния двубой в София във вторник. Срещата бе от втория квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига, а ако искат да стигнат до груповата фаза, играчите на треньора Шарон Друкер трябва да преодолеят този и следващия кръг.

С тази победа бе продължена традицията, която Лукойл Академик има срещу Бенфика. Това бе четвърти успех от общо пет мача за родните шампиони срещу този съперник.

Българският отбор показа много добри неща в Португалия и завърши с високи проценти в стрелбата както от игра, така и от наказателната линия, направи 20 асистенции и повече от два пъти по-малко грешки - само 7.
Бенфика - Лукойл Академик 82:91@@@
Бенфика оказа сериозна съпротива на Лукойл в началните 10 минути, които преминаха главно под контрола на местния тим. Американските баскетболисти на “орлите” правеха разликата в този период и три минути преди края на първата част резултатът бе 13:20. Сънародниците им в лагера на българите не чакаха дълго и се разиграха, като 30 секунди преди сирената Антъни Рафа намали до 23:24, а Далтън Пепър вкара със сирената за 26:24.

Втората част започна оспорвано, като португалците се държаха на малка дистанция от Лукойл и пет минути преди почивката разликата бе 3 точки - 36:33. До почивката обаче гостите бяха по-добрият отбор и поведоха с 11 точки (46:35), а в средата на мача преднината им остана добра за тях - 53:44.
Домакините започнаха второто полувреме по-добре и след серия от 7-2 свалиха разликата до 55:51, но Лукойл отговори със своя силна серия от 14-4 за 69:55. “Студентите” обаче завършиха третия период с три минути без кош, а Бенфика затвори частта със седем поредни точки за 69:62.

Баскетболистите на българския тим изглежда си бяха взели поука от грешките до момента, защото не позволиха на Бенфика да направи късен щурм и спечелиха напълно заслужено, прибирайки се в София с преднина от преди реванша - 91:82.
Борец №1 на сезон 2015/2016 в Шампионската лига впечатли с изявите си за Лукойл Академик и постигна “дабъл-дабъл” с 26 точки и 12 борби. Байрън Уесли вкара 15 точки, докато Далтън Пепър и Антъни Рафа завършиха с по 12 точки.

Антиуан Робинсън бе най-добър за Бенфика с 19 точки.