Пен стейт с епична победа като гости на Айова

Пен стейт окончателно погребаха призраците от скандала „Сендъски“ и заяви гласно амбиции за титлата в NCAA. Шест години след педофилския скандал, който замалко не доведе до зачеркването на една от най-славните футболни програми в САЩ, „Лъвовете от Нитани“ записаха епична победа с 21:19 като гости на Айова и вече 12 месеца нямат загуба в мач от редовния сезон на „Биг тен“.

Трейс МакСорли хвърли 7-ярдов пас към Джуан Джонсън в последното разиграване в мача и хвърли в печал феновете на Айова, които не бяха виждали любимците си победени през 2017 г. Сакуон Баркли пробяга 211 ярда за Пен стейт и отбеляза тъчдаун, но гостите рзпиляха осем точки аванс в последната част преди епичното разиграване при изтекло време. „Лъвовете от Нитани“ приемат Индиана и гостуват на Нортуестърн преди битките с Мичиган и Охайо стейт в края на идния месец, които ще решат съдбата на титлата в Източната дивизия.

Алабама се разправи с вандербилт в първия си мач за сезона в Югоизточната конференция. Очакванията за триумф на защитите се оправдаха частично. Внадербилт превзеха мизерните 78 ярда за 60 минути, докато гостите кръстосваха терена надлъж и нашир и финишираха с 677. Деймиън Харис отбеляза три тъчдауна по земя, Бо Скарбъро добави два, а куотърбекът Туа Тагаваилоа се отчете с два паса в ендзоната на „комодорите“ за 59:0.