Светкавица излъга Локо (Русе), гостите недоволни от съдията

Светкавица (Търговище) успя да надделее с 2:1 над Локомотив (Русе) в среща от VII-ия кръг на Североизточната трета лига. Домакините поведоха от спорна дузпа в 25-ата минута на срещата. В самия край на първото полувреме Локо (Русе) изравни. Мартин Иванов вкара рядко красив гол. Той изпълни корнер, при който топката му бе върната обратно. Иванов напредна и с хубав фалцов удар я прати неспасяемо в далечния край на вратата на Светкавица. В 58-ата минута при разбъркване след фал пред наказателното поле на русенци Вълев пое топката, навърза няколко бранители и с плътен шут вкара втория гол за търговищкия тим.

Като цяло домакините играха доста прибрано и защитата им плътно покриваше нападателите на Локо (Русе). Светкавица показа твърда, на моменти доста груба игра срещу „железничарите“ под безмълвната свирка на главния съдия Михайлов от Варна. За „компенсация“ реферът вдигна червен картон на играч на домакините едва в продължението на редовното време.

"Аз съм спокоен човек и тихо си стоя край тъч линията – не реагирам бурно по време на мачовете. Но не мога да подмина безобразното съдийство в Търговище. Мисля, че дузпата, с която Светкавица поведоха, само съдията я видя. Нашите играчи бяха подложени на безогледно ритане по време на целия мач, а реферът спести много картони на домакините. Липсата на намеса от негова страна даде лош сигнал на футболистите на „Светкавица“ да продължат с грубостите на терена. Каква значение има, че изгони техен играч с червен картон в 90-ата минута, когато всичко вече беше решено?“, коментира след края на мача старши треньорът на Локомотив (Русе) Ивайло Кирилов.

В следващия кръг от първенството на Североизточната трета лига „железничарите“ приемат Хитрино на 1 октомври от 16:00 часа. Мачът ще се играе на стадиона на Русенския университет „Ангел Кънчев“.

Локо (Русе): Радосвет Христов, Мартин Рачев, Диян Руменов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Стефан Митев (Александър Тошков), Живко Парашкевов /капитан/, Мирослав Георгиев (Мартин Георгиев), Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.