Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Локо би Ботев в дербито на Пловдив при набор 2004

Отборът на Локомотив (Пловдив) набор 2004 надви градския съперник Ботев с 2:0 като домакин. Момчетата на Апостол Костадинов стояха по-добре на терена и се поздравиха с крайния успех. В герой за "черно-белите" се превърна Любомир Мерджанов, който реализира и двете попадения, а освен това можеше да добави и трето на сметката си, но пропусна дузпа.

Първият гол в срещата падна в 15-ата минута. Центриране от ляво на атаката на Локомотив намери Любомир Мерджанов, който с глава прати топката в мрежата на Ботев за 1:0. Пет минути по-късно отново той можеше да удвои преднината на "черно-белите". Главният рефер отсъди дузпа в полза на Локомотив, ударът на Мерджанов бе в очертанията на вратата, но стражът на гостите спаси. С пропуски до края на полувремето се отчетоха още Петър Андреев и Тони Лесов.

Втората част започна с натиск на Локомотив, като "смърфовете" имаха няколко добри възможности за гол, но не успяха да се възползват от тях. Все пак логичното се случи в 44-та минута. Мерджанов получи топката, напредна от дясно и със силен изстрел прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата на Ботев за крайното 2:0.

Така след втория кръг в междуобластна група Деца-1 (2003/2004) Локомотив е с актив от 3 точки.

снимка: lokomotivpd.com