"Синът на вятъра" и Натанаел разпиляха Септември (видео)

Българският шампион Лудогорец разпиля с 4:1 като гост Септември в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха в резултата, но българският шампион стигна до пълен обрат. "Орлите" изиграха впечатляващо второ полувреме и напомниха за най-добрите си мачове.

Първото попадение отбеляза Крис Гади в 45-ата минута. В 54-ата Натанаел изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки отбеляза втори гол. Пет минути преди края на мача Вандерсон вкара за 1:3. В 88-ата минута Лукоки оформи крайното - 1:4.

Над всички в днешния мач бяха Джоди Лукоки, който заради бързината си получи прозвището "Синът на вятъра", и Натанаел. Двамата общо взето сами разпиляха своя опонент, тъй като сътвориха всичко смислено в атакуващ план.
 Септември - Лудогорец

Като цяло през първата част Лудогорец бе слаб и не успя да сътвори нищо смислено. Разградчани бяха доста отпуснати и играта хич не им спореше. През второто полувреме българският шампион излезе коренно променен и показа лицето, което сме свикнали да виждаме. Възпитаниците на Димитър Димитров се развихриха и напълно надиграха домакините.

В началните минути на срещата двата тима създадоха по едно меле пред противниковата врата, но така и не се стигна до удар в очертанията на вратата.

До 30-ата минута на терена бе пълна скука. Септември и Лудогорец не успяха да създадат нито една смислена атака, като по често топката можеше да бъде забелязана във въздуха, отколкото на тревата.

В 45-ата минута домакините изненадващо поведоха в резултата. Крис Гади направи за смях Абел Анисе и Натанаел като ги размина на скорост и малко след като Игор Пластун да го посрещне, отправи слаб удар. Футболистът насочи топката право в десния ъгъл на Ренан и влетя в мрежата
През втората част Лудогорец излезе коренно преобразен и острите набези пред вратата на Септември се редяха един след друг.

В 53-ата минута гол на Клаудио Кешеру не бе зачетен заради засада. Минута по-късно българският шампион изравни. Натанаел опъна мрежата за 1:1 с топовен изстрел с десния крак.

В 56-ата минута "орлите" стигнаха до пълен обрат. Натанаел изведе Лукоки, който размина вратаря на домакините, и отблизо вкара за 1:2.

Двете попадения дадоха крила на Лудогорец и възпитаниците на Димитър Димитров натикаха своя опонент в наказателното поле. Атаките започнаха да се редуват една след друга, но Кешеру на два пъти пропусна да сложи окончателно точка на спора, след като пропусна от чиста позиция.
В 73-ата минута Кешеру прехвърли стража на домакините Янко Георгиев, но притичал играч на Септември изчисти на сантиметри от голлинията.

В 85-ата минута Вандерсон вкара трети гол. Най-добрият на терена Лукоки направи поредния си впечатляващ пробив и след като стигна до аутлинията, предостави кълбото на бразилеца, за когото не бе проблем да отбележи.

Макар че мачът вече бе решен, по всичко личеше, че "орлите" нямат намерение да спират. Скоростните им атаки за пореден път дадоха желания от разградчани резултат.

Две минути преди края на двубоя Лукоки записа за втори път името си сред голмайсторите. Бързоногото крило пое и копна топката над вратаря, която се заби в мрежата за крайното - 1:4.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

1:0 Крис Гади 45
1:1 Натанаел 54