Фейенорд се изложи на "Де Кюип" (видео)

Преди седмица Файенорд допусна първа загуба за сезона в Ередивизие, отстъпвайки с 0:1 в дербито с ПСВ Айндховен. Вчера шампионите регистрираха нова грешна стъпка, този път много по-неочаквана. Отборът на Джовани ван Бронкхорст се провали на своя "Де Кюип" с 0:2 срещу непретенциозния НАК Бреда и пропусна да оглави класирането.

Грандът от Ротердам пропусна няколко положения в началото, а в 33-ата минута Джовани Корте откри за НАК Бреда. След почивката Мишел Крамер пропусна да изравни от дузпа, а в 87-ата минута датчанинът Томас Еневолдсен открадна топката от вратаря Брад Джоунс и с лекота вкара втори гол за гостите.

Временен лидер в Холандия е Хееренвеен, който вчера надви Вилем II и събра 14 точки. АЗ Алкмаар и ПСВ Айндховен имат по 12, колкото и Фейенорд, но са с мач по-малко, а Аякс е 6-и с 10 точки.

ФЕЙЕНОРД - НАК БРЕДА 0:2
0:1 Корте (33)
0:2 Еневолдсен (87)