Глътка въздух за Андерлехт (видео)

Представянето на Андерлехт от началото на сезона е повече от колебливо, но след треньорската смяна отборът постепенно започва да налучква верния ритъм. Снощи белгийският гранд спечели с 2:1 гостуването си на Ваасланд-Беверен и постигна едва трета победа от старта на кампанията.

Исаак Телин даде аванс на домакините с удар от въздуха още в 7-ата минута, но в края на мача Андерлехт осъществи пълен обрат. В неговата основа беше Николае Станчиу. Румънският национал изравни в 75-ата минута с плътен удар с левия крак, а в 81-ата асиситира на Урош Спахич за победното попадение.

Начело в Белгия е Брюж с 18 точки, пред Шарлероа с 16. Андерлехт е 7-и с 12 точки.

ВААСЛАНД-БЕВЕРЕН - АНДЕРЛЕХТ 1:2
1:0 И. Телин (7)
1:1 Н. Станчиу (75)
1:2 У. Спахич (81)