Лесна победа за Бенфика и първи загубени точки за Спортинг (видео)

Спортинг (Лисабон) направи първа грешна стъпка от началото на сезона в португалската Примейра лига. Отборът на Жорже Жезус не успя да победи Морейрензе като гост и завърши 1:1, като по този начин изостана с две точки от Порто. В същото време шампионът Бенфика нямаше проблеми на собствен терен срещу Пасош Ферейра и се наложи с 2:0.

За Бенфика се разписаха Франко Черви в 20-ата минута и Жонас в 61-ата. "Орлите" са трети в подреждането с актив от 16 точки. Спортинг пък има 19, но може да съжалява, че не запази пълния си актив. Срещу Морейрензе лисабонските "лъвове" се озоваха в ролята на догонващи в 43-ата минута, когато Рафаел Коща откри резултата за домакините, но в 61-ата минута автогол на Мохамед Абархун подели точките.

Безгрешен до момента е само Порто, който в петък разби Портимонензе с 5:2 и събра 21 точки след седмия кръг.

БЕНФИКА - ПАСОШ ФЕРЕЙРА 2:0
1:0 Черви (20)
2:0 Жонас (61)