Лозана бие без Божинов

Валери Божинов беше в групата на Лозана за гостуването на Люцерн, но не влезе в игра. Неговият отбор обаче победи с 3:2 и се изкачи на 6-о място в класирането на пвейцарското първенство с актив от 10 точки.

Томи Юрич откри за Люцерн от дузпа, но с попадения на Леандро Марин и Жоел Гайсман Лозана обърна нещата в своя полза. Отново Юрич се разписа за 2:2 в 60-ата минута, а в ответната атака Франческо Марджота донесе победата на гостите. Те завършиха мача с 10 човека, след като Гонсало Сарате беше изгонен в 73-ата минута.

Шампионът Базел надви трудно ФК Цюрих с 1:0. Двата тима делят второто място в класирането с по 14 точки, а лидер е Йънг Бойс със 17 и мач по-малко.

ЛЮЦЕРН - ЛОЗАНА 2:3
1:0 Т. Юрич (12) д.
1:1 Л. Марин (38)
1:2 Ж. Гаайсман (48)
2:2 Т. Юрич (60)
2:3 Ф. Марджота (61)