Троа шокира Метц в последната секунда с човек по-малко

Отборът на Троа победи с 1:0 като гост Метц в мач от седмия кръг на Лига 1. Единственото попадение в срещата падна буквално в последната секунда на двубоя, когато Самюел Грандсир се възползва от пас на Браян Пеле, за да донесе успеха на “сините”. Трите точки са още по-ценни за гостите, тъй като от 67-ата минута те играха с човек по-малко, след като Матийо Деплан бе изгонен за два жълти картона. Така Троа вече има осем точки в актива си и е на 12-а позиция. Метц пък остава на дъното с три.

Със същия резултат Каен победи Амиен като домакин. Единственото попадение бе дело на Иван Сантини в 54-ата минута. Тогава хърватският таран се разписа от дузпа. По този начин нормандците са шести с 12 точки, докато Амиен е с шест на 15-о място.