Джонатан Кафу започна да бележи във Франция

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу отбеляза първия си гол за Бордо след трансфера си от родния шампион. Бразилецът се разписа при победата с 3:1 над Гинган в мач от седмия кръг на Лига 1. Кафу се появи в игра като резерва на мястото на Никола де Превил в 73-ата минута и буквално в последната секунда на срещата оформи крайния резултат.

Нападателят бе изведен зад защитата от Юнус Санхаре и останал сам срещу вратаря го преодоля. Другите попадения бяха дело на Франсоа Камано и Александре Менди. За гостите пък вкара Янис Салибюр. Двата тима изпуснаха по една дузпа в течение на срещата.
Така Бордо записа четвърти успех и вече заема трета позиция в класирането. Жирондинците са с 15 точки и заедно с Пари Сен Жермен са единственият тим, който все още не е допуснал загуба. Гинган от своя страна е десети с девет.