"Фенерите" удариха Бешикташ в свирепо дерби с 5 червени картона (видео)

Голямото дерби от 6-ия кръг в турското първенство между Фенербахче и Бешикташ (2:1) се превърна в истинска корида. Петима футболисти бяха изгонени, а съдията Али Палабиик показа общо 14 картона и отсъди две дузпи за домакините. Те бяха реализирани от Жулиано и Винсент Янсен. Почетното попадение за "черните орли" вкара Райън Бабел в края на свирепия сблъсък.

И двата тима пропуснаха по няколко положения, преди в 20-ата минута Янсен да бъде повален в наказателното поле. От бялата точка Жулиано откри за Фенербахче. Бешикташ веднага натисна и Рикардо Куарешма можеше да изравни, но, останал на чиста позиция, се подхлъзна и нанесе слаб удар. Постепенно мачът се изнерви и реферът започна да вади картон след картон. В 43-ата минута беше изгонен Куарешма, но в края на полувремето Луиш Нето от Фенербахче фаулира откъсващия се Дженк Тосун и също пое към съблекалните.
В началото на втората част гол на Алваро Негредо беше отменен заради несъществуваща засада и Бешикташ беше ощетен. "Фенерите" пък се опитваха да решат всичко с втори гол, но гредата им попречи да го постигнат. Те обаче получиха втора дузпа в 85-ата минута, а за нарушението Атиба Хътчинсън беше отстранен и остави "черните орли" с 9 човека. Янсен стреля силно под гредата за 2:0.

Малко след това Негредо отклони с глава към Раян Бабел и той върна интригата. Грубо влизане на Исмаил Койбашъ изравни съставите, а в добавеното време Огюзан Озякюп получи трети червен картон за Бешикташ.
В друг мач днес Истанбул ББ, който е съперник на Лудогорец в групите на Лига Европа, загуби с 0:1 като гост на Генчлербирлиги.

В класирането води Галатасарай с 13 точки, колкото има и Бешикташ, но шампионите са с мач повече. Фенербахче е на трето място с 11 точки.

ФЕНЕРБАХЧЕ - БЕШИКТАШ 2:1
1:0 Жулиано (20) д.
2:0 В. Янсен (86) д.
2:1 Р. Бабел (87)